VÝSTAVA Braňo Jánoš

01.07.2024

Milí hostia, pozývame vás na autorskú výstavu Braňa Jánoša pod názvom JE DOBRÉ MAŤ KAMARÁTOV.

Príďte si pozrieť nápaditú tvorbu vyšnokubínskeho umelca a spoznajte s nami čarovné historické priestory barokového kaštieľa.

Braňo Jánoš sa narodil v Banskej Štiavnici a v súčasnosti žije na Orave vo Vyšnom Kubíne. V letných mesiacoch tvorí vo svojom ateliéri na juhu Slovenska v obci Lišov. Podľa jeho slov je spoločným menovateľom všetkých troch miest krása. V jednom dominuje história, v ďalších dvoch príroda. Práve tieto črty ho inšpirujú pri tvorbe.

Autor vo svojich dielach rád zobrazuje zvieratá ako mačku, ryby, koňa či vtáčika, ktoré sú protikladom k neustálym ľudským túžbam a potrebám.
Ďalšou výraznou postavou na obrazoch je postava chlapca, ktorú autor nazýva Madon. „Zobrazuje muža trpiteľa, ktorý napriek všetkým protivenstvám jeho života odoláva a kráča ďalej.

Osobitý pohľad na svet umocňuje technika jeho maľby olejom na masívny drevený podklad. Drevo je poznačené autorskými zásahmi, vrypmi, zdobením, patinovaním.

Vo svojich dielach často vypovedá príbeh, prenesený zo stredoveku do dnešných dní a zároveň v nich ukrýva skryté výpovede.

Otváracie hodiny výstavy:
streda-piatok 15:00-19:00
sobota 11:00-19:00
nedeľa 11:00-15:00
ostatné dni na základe objednávky na 0948001228 /0948000634

Vstupné 6€ (výstava+prehliadka barokového kaštieľa)

deti do 15 rokov / seniorí nad 65 rokov  3€. 

Výstava potrvá do 31.8. 2024

Info: Výstava prebieha v dvoch budovách.

 1. hlavná časť výstavy sa nachádza v barokovom kaštieli
 2. druhá časť sa nachádza v reštaurácii Amalia, kde vašu návštevu môžete zakončiť chutným občerstvením.

Tešíme sa na stretnutie!

 


Ostatné články

Zobraziť všetko

MAĽBA v parku

Leto je kreativita! Objavte v sebe umeleckého ducha a strávte s nami príjemné farebné popoludnie s pohárom vášho obľúbeného nápoja priamo...

Zobraziť viac

Piknik v parku kaštieľa

Užite si dlhé letné dni v krásnom prostredí Kaštieľa Kubínyi priamo na piknikovej deke v parku. 🧺🍉🍾🥪🍇 Zoberte svoju polovičku, priateľov...

Zobraziť viac

RAŇAJKY v kaštieli

RAŇAJKY, ktoré pohladia všetky zmysly. Užite si bohaté raňajky aj keď nie ste u nás ubytovaní. Radi by sme sa s...

Zobraziť viac

  Napíšte nám

  +421 948 001 228
  Alebo nám zavolajte    +421 948 451 951

  Suhlas

  Mám záujem dostávať novinky
  a info akciách na email

  Stlačením tlačidla Odoslať vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním osobných údajov.


  Doplňujúce info

  Zobraziť

  - Celková kapacita ubytovania v rámci objektu kaštieľa je 26 osôb, plus prístelky. K dispozícii je pre vás 5 izieb v kaštieli, 6 izieb v dome de Adda a jeden apartmán pre 4 osoby.
  - Svadobnú hostinu možno usporiadať v reštaurácii, ktorá má kapacitu max. 60 osôb.
  - V prípade záujmu pre vás vieme usporiadať civilný obrad v anglickom parku.
  - Najbližšie katolícke kostoly (pre prípad katolíckeho sobáša) sú: Kostol sv. Trojice v pešej dostupnosti od kaštieľa a katolícke kostoly v Dolnom Kubíne.
  - Evanjelický sobáš sa môže konať v evanjelickom kostole v Dolnom Kubíne a Jasenovej, prípadne v artikulárnom kostole v Leštinách.
  - Podmienkou konania vašej svadobnej hostiny v našej reštaurácii je využitie nášho cateringu, rovnako aj konzumácia našich alkoholických a nealkoholických nápojov; okrem toho aj využitie služieb našej spriaznenej agentúry, ktorá sa postará o výzdobu priestoru. Výzdoba je zahrnutá v cene prenájmu. Hostinu si nie je možné objednať samostatne.


  Doplňujúce info

  Zobraziť

  V rámci ochutnávky vín vám vieme vyjsť v ústrety v otázke počtu ochutnávaných vzoriek i  cateringu, ktorý pre vás zabezpečíme. Celková suma je preto veľmi individuálna. Poskytujeme len riadené ochutnávky vín a to v našej vínnej pivnici, pre skupiny od 5 do 20 osôb.

  Nájdete nás

  Mjr. Archipova 25
  026 01 Vyšný Kubín
  Slovenská republika
  49°11'06.6"N 19°18'27.1"E

  Otvoriť Google Maps