fbpx

Izby nad reštauráciou

V prípade otázok nás neváhajte kontaktovať

Wellness

Oddýchnite si v príjemnej atmosfére hotelového wellness. Zaplávajte si v bazéne s protiprúdom, osviežte sa pod efektom tropického dažda v zážitkových sprchách, zregenerujte svoje telo i myseľ v suchej či parnej saune, doprajte si masáž alebo si jednoducho odpočinte v oddychovej zóne s výhľadom na magický Veľký Choč.

Spokojní a uvoľnení si potom môžte vychutnať vynikajúcu gastronómiu v reštaurácii Amalia.

Podporte svoju imunitu pobytom v saune. Potením sa a váš organizmus začne zbavovať toxínov. Uvoľní sa vám svalstvo i dýchacie cesty, dobijete sa energiou a dostanete sa do stavu vytúženej harmónie. Pre dosiahnutie plnohodnotného efektu odporúčame dodržať nasledovný postup.

 

Postup saunovania:
 • pri vstupe dostanete čistý uterák, plachtu a kľúč od skrinky v šatni, pred vstupom je potrebné sa osprchovať,
 • do sauny sa vstupuje po osprchovani, v plachte a bez plaviek či spodného prádla,
 • organizmus sa dokonale prekrví pri pobyte 10 až 15 minút,
 • po saune sa osprchujte a opatrne sa ochlaďte pomocou ochladzovacieho vedra, až kým nenastane pocit chladu (je zakázané ochladzovanie sa v bazéne počas saunovacej procedúry)
 • oddýchnite si v odpočívarni, zabalení do deky aspoň 10 minút,
 • postup opakujte podľa vašej kondície (odporúčame max. 3 krát).
 • po ukončení procedúry sa osviežte nápojom, ktorý je vám k dispozícii v oddychovej zóne wellnessu.

Bazén s výhľadom na Veľký Choč

Antikorový bazén o veľkosti 1,3m x 8,5m x 4,5m s teplotou vody 28°C je vybavený protiprúdom na plávanie, perličkovou masážou a dvojstupňovými hydromasážnymi tryskami v časti na sedenie.

K dispozícii je pre Vás aj:

 • masážna a zážitková sprcha – na pohladenie Vašich zmyslov sú pre Vás k dispozícii jedinečné sprchy s nastaviteľnou teplotou a prúdom vody pomocou masážnych trysiek, efektu vodopádu či príjemného tropického dažďa,
 • ochladzovacie vedro – po každom 10 – 15 min zotrvaní v saune nasleduje ochladzovacia procedúra tela k čomu slúži naše 15l vedro so studenou vodou,
 • vonkajšia vírivka
 • oddychová zóna
 • terasa

Suchá fínska sauna

Fínska sauna má blahodarné účinky na naše zdravie. Je výborná ako prevencia proti rôznym chorobám a zvyšuje odolnosť organizmu. Potením sa z tela vyplavujú všetky toxíny a následné ochladzovanie zvyšuje naše otužovanie.

Teplota: 90°C – 100°C

Optimálna doba zotrvania v saune je max. 15min.

Vyhrievaný kameň sa zalieva vodou, do ktorej sa pridáva bylinná esencia, ktorá obohatí vzduch o príjemnú relaxačnú arómu.

Parná sauna

Parná sauna sa nazýva aj turecký kúpeľ. Vlhký vzduch v parnej saune, pôsobí na pokožku priaznivo, tá sa silno prekrvuje a intenzívne čistí. Pokožka tak zostáva jemná a zamatovo mäkká. Parný kúpeľ má pozitívne účinky aj pri oslabení ciev, pri zrazeninách a pri ochoreniach dýchacích ciest.

Teplota: 50ºC

Doba saunovania: 10 – 15min

Para je obohatená o prijemné herbálne esencie, ktoré majú relaxačné účinky a spríjemňujú celý proces saunovania. Ako umelecký prvok v saune nájdete aj kameň Aragonit, ihlanovitého tvaru, ktorý má blahodárne účinky pre telo aj dušu.

Dbáme na vaše zdravie

Pri zariaďovaní wellness sme využili ošetrenie vody pomocou technológie Ospa.

Našou filozofiou a filozofiou nemeckej spoločnosti Ospa je ekologická, k prírode šetrná prevádzka, spočívajúca v prvotriednom systéme filtrácie a dávkovanie dezinfekčných prostriedkov tak, aby bolo použité iba minimálne množstvo chémie nutné k udržaniu nezávadnej a priezračne čistej vody.

Reagujete citlivo na vodu v bazénoch? Ospa wellness voda je jemná na oči, jemná na pokožku a nemá nepríjemný chlórový zápach.


Galéria

Aby vám nič neuniklo

VYBERTE PROSÍM TYP VAšEJ SPRÁVY :
Suhlas

Mám záujem dostávať novinky
a info akciách na email
Stlačením tlačidla Odoslať vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním osobných údajov.

Doplňujúce info

Zobraziť

- Celková kapacita ubytovania v rámci objektu kaštieľa je 26 osôb, plus prístelky.
- Svadobnú hostinu možno usporiadať v reštaurácii, ktorá má kapacitu max. 65 osôb.
- V prípade záujmu pre vás vieme usporiadať civilný obrad v anglickom parku.
- Najbližšie katolícke kostoly (pre prípad katolíckeho sobáša) sú: Kostol sv. Trojice v pešej dostupnosti od kaštieľa a katolícke kostoly v Dolnom Kubíne.
- Evanjelický sobáš sa môže konať v evanjelickom kostole v Dolnom Kubíne a Jasenovej, prípadne v artikulárnom kostole v Leštinách.
- Podmienkou konania vašej svadobnej hostiny v našej reštaurácii je využitie nášho cateringu, rovnako aj konzumácia našich alkoholických a nealkoholických nápojov; okrem toho aj využitie služieb našej spriaznenej agentúry, ktorá sa postará o výzdobu priestoru. Hostinu si nie je možné objednať samostatne.

Suhlas

Mám záujem dostávať novinky
a info akciách na email
Stlačením tlačidla Odoslať vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním osobných údajov.

Doplňujúce info

Zobraziť

V rámci ochutnávky vín vám vieme vyjsť v ústrety v otázke počtu ochutnávaných vzoriek i  cateringu, ktorý pre vás zabezpečíme. Celková suma je preto veľmi individuálna. Poskytujeme len riadené ochutnávky vín a to v našej vínnej pivnici, pre skupiny od 5 do 20 osôb.

Suhlas

Mám záujem dostávať novinky
a info akciách na email
Stlačením tlačidla Odoslať vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním osobných údajov.

Nájdete nás

Mjr. Archipova 25
026 01 Vyšný Kubín
Slovenská republika
49°11'06.6"N 19°18'27.1"E

Otvoriť Google Maps