fbpx

Wellness

Oddýchnite si v príjemnej atmosfére hotelového wellness. Spokojní a uvoľnení z wellnessovania si potom môžte vychutnať vynikajúcu gastronómiu v reštaurácii Amalia.

Pobyt v saune podporuje imunitu, poriadne sa vypotíte a váš organizmus sa začne detoxikovať. Uvoľní sa vám svalstvo i dýchacie cesty, dobijete sa energiou a dostanete sa do stavu vytúženej harmónie.

 

Postup saunovania:
  • pri vstupe dostanete čistý uterák, plachtu a kľúč od skrinky v šatni, pred vstupom je potrebné sa osprchovať,
  • do sauny sa vstupuje po osprchovani, v plachte a bez plaviek či spodného prádla,
  • organizmus sa dokonale prekrví pri pobyte 10 až 15 minút,
  • po saune sa osprchujte a opatrne sa ochlaďte pomocou ochladzovacieho kýblika, až kým nenastane pocit chladu (je zakázané ochladzovanie sa v bazéne počas saunovacej procedúry)
  • oddýchnite si v odpočívarni, zabalení do deky aspoň 10 minút,
  • postup opakujte podľa vašej kondície (odporúčame max. 3 krát).

Bazén s výhľadom na Veľký Choč

Bazén o veľkosti 1,3m x 8,5m x 4,5m vyrobený z antikoru má teplotu 28°C. Je vybavený protiprúdom na plávanie, perličkovou masážou a dvojstupňovými hydromasážnymi tryskami v časti na sedenie.

K dispozícii je pre Vás aj:

  • ochladzovací kýblik – po každom 10 – 15 min zotrvaní v saune nasleduje ochladzovacia procedúra tela k čomu slúži naše 15l vedro so studenou vodou,
  • masážna a zážitková sprcha – na pohladenie Vašich zmyslov tu máme jedinečné sprchy s nastaviteľnou teplotou a prúdom vody pomocou masážnych trisiek, efektu vodopádu či príjemného tropického dažďa,
  • vonkajšia terasa.

Suchá fínska sauna

Fínska sauna má blahodarné účinky na naše zdravie. Je výborná ako prevencia proti rôznym chorobám a zvyšuje odolnosť organizmu. Potením sa z tela vyplavujú všetky toxíny a následné ochladzovanie zvyšuje naše otužovanie.

Teplota: 90°C – 100°C

Optimálna doba zotrvania v saune je max. 15min.

Vyhrievaný kameň sa zalieva vodou, do ktorej sa pridáva bylinná esencia, ktorá obohatí vzduch o príjemnú relaxačnú arómu.

Parná sauna

Parná sauna sa nazýva aj turecký kúpeľ. Vlhký vzduch v parnej saune, pôsobí na pokožku priaznivo, tá sa silno prekrvuje a intenzívne čistí. Pokožka tak zostáva jemná a zamatovo mäkká. Parný kúpeľ má pozitívne účinky aj pri oslabení ciev, pri zrazeninách a pri ochoreniach dýchacích ciest.

Teplota: 50ºC

Doba saunovania: 10 – 15min

Para je obohatená o prijemne herbálne esencie, ktoré majú relaxačné účinky a spríjemňujú celý proces saunovania. Ako umelecký prvok v saune nájdete aj kameň Aragonit, ktorý má blahodárne účinky pre telo aj dušu. Je podsvietený, ihlanovitého tvaru a pochádza zo Spišského Podhradia.

Dbáme na vaše zdravie

Pri zariaďovaní wellness sme využili ošetrenie vody pomocou technológie Ospa.

Našou filozofiou a filozofiou nemeckej spoločnosti Ospa je ekologická, k prírode šetrná prevádzka, spočívajúca v prvotriednom systéme filtrácie a dávkovanie dezinfekčných prostriedkov tak, aby bolo použité iba minimálne množstvo chémie nutné k udržaniu priezračnej čistej vody.

Reagujete citlivo na vodu v bazénoch? Ospa wellness voda je jemná na oči, jemná na pokožku a nemá nepríjemný chlórový zápach.


Galéria

Wellness je prístupný aj pre verejnosť

Cenník a podmienky

Aby vám nič neuniklo

Tešíme na na vašu spätnú väzbu. Neváhajte sa s ňou podeliť cez
Suhlas

Mám záujem dostávať novinky
a info akciách na email
Stlačením tlačidla Odoslať vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním osobných údajov.

Doplňujúce info

Zobraziť

- Celková kapacita ubytovania v rámci objektu kaštieľa je 12 osôb, prípadne 13 osôb s jednou prístelkou. K dispozícii je jeden apartmán, tri izby Premium a jedna izba Classic.
- Svadobnú hostinu možno usporiadať v reštaurácii, ktorá má kapacitu max. 65 osôb.
- V prípade záujmu pre vás vieme usporiadať civilný obrad v anglickom parku.
- Najbližšie katolícke kostoly (pre prípad katolíckeho sobáša) sú: Kostol sv. Trojice v pešej dostupnosti od kaštieľa a katolícke kostoly v Dolnom Kubíne.
- Evanjelický sobáš sa môže konať v evanjelickom kostole v Dolnom Kubíne a Jasenovej, prípadne v artikulárnom kostole v Leštinách.
- Podmienkou konania vašej svadobnej hostiny v našej reštaurácii je využitie nášho cateringu, rovnako aj konzumácia našich alkoholických a nealkoholických nápojov; okrem toho aj využitie služieb našej spriaznenej agentúry, ktorá sa postará o výzdobu priestoru. Hostinu si nie je možné objednať samostatne.

Suhlas

Mám záujem dostávať novinky
a info akciách na email
Stlačením tlačidla Odoslať vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním osobných údajov.

Doplňujúce info

Zobraziť

V rámci ochutnávky vín vám vieme vyjsť v ústrety v otázke počtu ochutnávaných vzoriek i  cateringu, ktorý pre vás zabezpečíme. Celková suma je preto veľmi individuálna. Poskytujeme len riadené ochutnávky vín a to v našej vínnej pivnici, pre skupiny od 5 do 20 osôb.

Suhlas

Mám záujem dostávať novinky
a info akciách na email
Stlačením tlačidla Odoslať vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním osobných údajov.

Nájdete nás

Mjr. Archipova 25
026 01 Vyšný Kubín
Slovenská republika
49°11'06.6"N 19°18'27.1"E

Otvoriť Google Maps