Wellness

Oddýchnite si v príjemnej atmosfére hotelového wellness.

Zaplávajte si v bazéne s protiprúdom, osviežte sa pod efektom tropického dažda v zážitkových sprchách, zregenerujte svoje telo i myseľ v suchej či parnej saune, doprajte si masáž alebo si jednoducho odpočinte v oddychovej zóne s výhľadom na magický Veľký Choč.

Spokojní a uvoľnení si potom vychutnajte vynikajúce občerstvenie s pohárom vína alebo našich sezónnych nápojov v krásnych historických priestoroch kaviarne Amalia.

Ubytovaní hostia majú počas pobytu jednorazový vstup do wellness zadarmo. Vstup do bazéna je do 15:00 počas vášho pobytu bezplatný.

Vstupné: wellness na 2hod: 14€/ubytovaní hostia, 20€/externí hostia

Wellness pre verejnosť:

Užite si naše hotelové wellness aj keď nie ste u nás ubytovaní. Vsetky potrebné informácie nájdete v odkaze TU

 

Podporte svoju imunitu pobytom v saune. Potením sa a váš organizmus začne zbavovať toxínov. Uvoľní sa vám svalstvo i dýchacie cesty, dobijete sa energiou a dostanete sa do stavu vytúženej harmónie. Pre dosiahnutie plnohodnotného efektu odporúčame dodržať nasledovný postup.

 

Postup saunovania:
 • pri vstupe dostanete čistý uterák, plachtu a kľúč od skrinky v šatni, pred vstupom je potrebné sa osprchovať,
 • do sauny sa vstupuje po osprchovani, v plachte a bez plaviek či spodného prádla,
 • organizmus sa dokonale prekrví pri pobyte 10 až 15 minút,
 • po saune sa osprchujte a opatrne sa ochlaďte pomocou ochladzovacieho vedra, až kým nenastane pocit chladu (je zakázané ochladzovanie sa v bazéne počas saunovacej procedúry)
 • oddýchnite si v odpočívarni, zabalení do deky aspoň 10 minút,
 • postup opakujte podľa vašej kondície (odporúčame max. 3 krát).
 • po ukončení procedúry sa osviežte nápojom, ktorý je vám k dispozícii v oddychovej zóne wellnessu.

Bazén s výhľadom na Veľký Choč

Antikorový bazén o veľkosti 8,5m x 4,5m x 1,3m s teplotou vody 28°C je vybavený protiprúdom na plávanie, perličkovou masážou a dvojstupňovými hydromasážnymi tryskami v časti na sedenie.

K dispozícii je pre Vás aj:

 • masážna a zážitková sprcha – na pohladenie Vašich zmyslov sú pre Vás k dispozícii zážitkové sprchy s nastaviteľnou teplotou a intenzitou prúdu vody, efektom vodopádu či príjemného tropického dažďa.
 • ochladzovacie vedro – po každom 10 – 15 min zotrvaní v saune nasleduje ochladzovacia procedúra tela k čomu slúži naše 15l vedro so studenou vodou.
 • vonkajšia vírivka
 • oddychová zóna
 • terasa

Suchá fínska sauna

Fínska sauna má blahodarné účinky na naše zdravie. Je výborná ako prevencia proti rôznym chorobám a zvyšuje odolnosť organizmu. Potením sa z tela vyplavujú všetky toxíny a následné ochladzovanie zvyšuje naše otužovanie.

Teplota: 90°C – 100°C

Optimálna doba zotrvania v saune je max. 15min.

Vyhrievaný kameň sa zalieva vodou, do ktorej sa pridáva bylinná esencia, ktorá obohatí vzduch o príjemnú relaxačnú arómu.

Parná sauna

Parná sauna sa nazýva aj turecký kúpeľ. Vlhký vzduch v parnej saune, pôsobí na pokožku priaznivo, tá sa silno prekrvuje a intenzívne čistí. Pokožka tak zostáva jemná a zamatovo mäkká. Parný kúpeľ má pozitívne účinky aj pri oslabení ciev, pri zrazeninách a pri ochoreniach dýchacích ciest.

Teplota: 50ºC

Doba saunovania: 10 – 15min

Para je obohatená o prijemné herbálne esencie, ktoré majú relaxačné účinky a spríjemňujú celý proces saunovania. Ako umelecký prvok v saune nájdete aj kameň Aragonit, ihlanovitého tvaru, ktorý má blahodárne účinky pre telo aj dušu.

Doprajte si masáž

Na objednávku vopred Vám zabezpečíme profesionálneho maséra, ktorý Vám pomôže s úplnou regeneráciou celého tela.

Typy masáží v ponuke:
Klasická relaxačná masáž
Klasická masáž s bankovaním
Športová masáž
Myofasciálna masáž

Súkromné Jacuzzi

Doprajte si dokonalý relax v našej exteriérovej vírivke v úplnom súkromí s osviežujúcim nápojom a výhľadom na malebnú oravskú prírodu a dominantný Veľký Choč.

Info: vírivka je aktuálne mimo prevádzky, ďakujeme za pochopenie!

 

Dbáme na vaše zdravie

Pri zariaďovaní wellness sme využili ošetrenie vody pomocou technológie Ospa.

Našou filozofiou a filozofiou nemeckej spoločnosti Ospa je ekologická, k prírode šetrná prevádzka, spočívajúca v prvotriednom systéme filtrácie a dávkovanie dezinfekčných prostriedkov tak, aby bolo použité iba minimálne množstvo chémie nutné k udržaniu nezávadnej a priezračne čistej vody.

Reagujete citlivo na vodu v bazénoch? Ospa wellness voda je jemná na oči, jemná na pokožku a nemá nepríjemný chlórový zápach.


  Napíšte nám

  +421 948 001 228
  Alebo nám zavolajte    +421 948 451 951

  Suhlas

  Mám záujem dostávať novinky
  a info akciách na email

  Stlačením tlačidla Odoslať vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním osobných údajov.


  Doplňujúce info

  Zobraziť

  - Celková kapacita ubytovania v rámci objektu kaštieľa je 26 osôb, plus prístelky. K dispozícii je pre vás 5 izieb v kaštieli, 6 izieb v dome de Adda a jeden apartmán pre 4 osoby.
  - Svadobnú hostinu možno usporiadať v reštaurácii, ktorá má kapacitu max. 60 osôb.
  - V prípade záujmu pre vás vieme usporiadať civilný obrad v anglickom parku.
  - Najbližšie katolícke kostoly (pre prípad katolíckeho sobáša) sú: Kostol sv. Trojice v pešej dostupnosti od kaštieľa a katolícke kostoly v Dolnom Kubíne.
  - Evanjelický sobáš sa môže konať v evanjelickom kostole v Dolnom Kubíne a Jasenovej, prípadne v artikulárnom kostole v Leštinách.
  - Podmienkou konania vašej svadobnej hostiny v našej reštaurácii je využitie nášho cateringu, rovnako aj konzumácia našich alkoholických a nealkoholických nápojov; okrem toho aj využitie služieb našej spriaznenej agentúry, ktorá sa postará o výzdobu priestoru. Výzdoba je zahrnutá v cene prenájmu. Hostinu si nie je možné objednať samostatne.


  Doplňujúce info

  Zobraziť

  V rámci ochutnávky vín vám vieme vyjsť v ústrety v otázke počtu ochutnávaných vzoriek i  cateringu, ktorý pre vás zabezpečíme. Celková suma je preto veľmi individuálna. Poskytujeme len riadené ochutnávky vín a to v našej vínnej pivnici, pre skupiny od 5 do 20 osôb.

  Nájdete nás

  Mjr. Archipova 25
  026 01 Vyšný Kubín
  Slovenská republika
  49°11'06.6"N 19°18'27.1"E

  Otvoriť Google Maps