TOP 10 miest v okolí Kaštieľa Kubínyi

30.05.2019

Leto sa nezadržateľne blíži a snimi aj letné dovolenky. Využite tak možnosť navštíviť krásy oravskej prírody. Zostavili sme pre Vás tie najlepšie miesta v našom okolí, ktoré sa určite oplatia navštíviť.

Pravdaže je toho oveľa viac, my sme však vybrali top 10 aj podľa odporúčaní našich fanúšikov:

10. Malá Fatra

Jeden zo slovenských národných parkov, ktorý sa nachádza na severe Slovenska v Žilinskom kraji. Je zároveň štvrtým najvyšším pohorím s krásnou a zachovalou prírodou.

9. Vyšnokubínske skalky

Zaujímavý skalný útvar sa nachádza v blízkosti nášho kaštieľa a naši hostia toto miesto veľmi radi navštevujú. Zo skaliek je nádherný výhľad na Veľký Choč, i na celý Dolný Kubín a vrcholky Malej Fatry. Odporúčame ich navštíviť podvečer, pri západe Slnka.

8. Zuberec

Malebná dedinka svojou bohatou kultúrou očarí nejedného návštevníka. Počas teplejších dní môžu návštevníci nazrieť do histórie a kultúry Oravy v Múzeu oravskej dediny a počas zimných a zasnežených dní sa tu každý rok konajú majstrovstvá Slovenska v psích záprahoch. A vedeli ste napríklad, že blízko vstupu do Múzea oravskej dediny sa nachádza vstup do jedinej oravskej jaskyne – Brestovskej?

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa František Rišiaň (@franto_01),

7. Vlkolínec

Vlkolínec bol v roku 1977 vyhlásený za pamiatkovú rezerváciu ľudovej architektúry a od roku 1993 taktiež patrí do zoznamu svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Zaujímavosťou je, že Vlkolínec je obývanou obcou so stálymi obyvateľmi a taktiež sezónne prebývajúcimi chalupármi. Môžeme tu nájsť súbor ľudových domov, dedinskú zvoničku, alebo krásny kostolík Navštívenia Panny Márie.

6. Hrad Likava

Zrúcanina hradu v chotári obce Likavka a je zároveň najväčším hradom Liptova. Jeho hlavnou úlohou bolo strážiť dôležitú cestu z Považia na Oravu a do Poľska.

5. Lúčky

Kúpeľná obec sa nachádza v Chočských vrchoch neďaleko Ružomberka. Môžeme tu nájsť krásny Lúčanský vodopád, Liečebný dom Choč alebo rímskokatolícky kostol Povýšenia sv. Kríža. Milovníci cyklistiky si taktiež prídu na svoje. Cez obec prechádza Vrchárska cyklomagistrála, ktorá je značená červenou farbou. Nedaľeko obce Lúčky sa nachádza obec Kalameny, kde môžete nájsť prírodný termálny prameň, v ktorom je možné sa okúpať. Taktiež odtiaľ začína aj nenáročná túra na Liptovský hrad, kedysi najvyššie položený hrad na Slovensku.

4. Kubínska Hoľa

Patrí medzi obľúbené turistické destinácie či už v zime, alebo v lete. Počas zimy si návštevníci môžu užiť skvelú lyžovačku v areáli SKI Kubínska a v lete vyraziť na ľahšiu turistiku, ktorá na záver ponúka nádherný výhľad na Dolný Kubín a jeho okolie. Pre väčších zvedavcov ponúka Kubínska hoľa rôzne skryté a ohromujúce miesta, ako napríklad Puchmajerovej jazierko.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa František Rišiaň (@franto_01),

3. Drevený artikulárny kostolík v Leštinách

Kostolík pochádza zo 17. storočia a bol postavený zrubovou technikou. Do dnešného dňa sa zachoval v neporušenom stave a v autentickom prírodnom prostredí. Svojou pamiatkovou hodnotou je jedným z najvzácnejších drevených sakrálnych objektov na celom území Slovenska. Táto vzácna historická pamiatka sa roku 2008 dostalo do zoznamu svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO.

2. Veľký Choč (1611 m.n.m.)

Dominanta Chočských vrchov je obľúbeným turistickým cieľom nielen u turistov, ale aj u návštevníkov nášho kaštieľa. Jedna z turistických značiek začína aj vo Vyšnom Kubíne. Veľký Choč ponúka nádherný výhľad na všetky strany a počas jasného dňa uvidíte Vysoké Tatry, Liptovskú Maru, Malú Fatru, ale aj Ružomberok a Dolný Kubín. Vrchol bol ospievaný mnohými básnikmi, medzi inými aj vyšnokubínskym rodákom, Pavlom Országhom Hviezdoslavom. Túru na Choč sa pri návšteve Oravy a Liptova určite oplatí absolvovať.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa František Rišiaň (@franto_01),

1. Oravský hrad

Oravský hrad je jeden z najkrajších hradov na Slovensku a nachádza sa v obci Oravský Podzámok. Ktokoľvek prechádza okolo, nemôže minúť túto impozantnú stavbu. Jeho mohutné steny týčiace sa na skalách, nemôžu ostať bez povšimnutia. Vedeli ste, že na Oravskom hrade sa natáčal prvý nemý horor? Ide o nemecký film z roku 1922 s názvom Upír Nosferatu.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa František Rišiaň (@franto_01),

Za fotografie ďakujem Františkovi Rišiaňovi.


Ostatné články

Zobraziť všetko

VEĽKÁ NOC plná pohody a príjemných jarných aktivít

Užite si sviatky jari v srdci Oravy, v objatí prírody a krásneho prostredia kaštieľa Kubínyi.  Pripravili sme pre vás zaujímavé sprievodné...

Zobraziť viac

Valentínska večera 16.2.

Majte Valentína každý deň! 💞 Pozvite svoju polovičku na romantickú 4-chodovú valentínsku večeru v PIATOK 16.2. a pokojne si u nás...

Zobraziť viac

Valentínsky pobyt v Kaštieli Kubínyi!

Užite si romantický pobyt od 15-18.2. v Kaštieli Kubínyi s relaxom vo wellness a valentínskou večerou.  Láska je krásna v každom...

Zobraziť viac

  Napíšte nám

  +421 948 001 228
  Alebo nám zavolajte    +421 948 451 951

  Suhlas

  Mám záujem dostávať novinky
  a info akciách na email

  Stlačením tlačidla Odoslať vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním osobných údajov.


  Doplňujúce info

  Zobraziť

  - Celková kapacita ubytovania v rámci objektu kaštieľa je 26 osôb, plus prístelky. K dispozícii je pre vás 5 izieb v kaštieli, 6 izieb v dome de Adda a jeden apartmán pre 4 osoby.
  - Svadobnú hostinu možno usporiadať v reštaurácii, ktorá má kapacitu max. 60 osôb.
  - V prípade záujmu pre vás vieme usporiadať civilný obrad v anglickom parku.
  - Najbližšie katolícke kostoly (pre prípad katolíckeho sobáša) sú: Kostol sv. Trojice v pešej dostupnosti od kaštieľa a katolícke kostoly v Dolnom Kubíne.
  - Evanjelický sobáš sa môže konať v evanjelickom kostole v Dolnom Kubíne a Jasenovej, prípadne v artikulárnom kostole v Leštinách.
  - Podmienkou konania vašej svadobnej hostiny v našej reštaurácii je využitie nášho cateringu, rovnako aj konzumácia našich alkoholických a nealkoholických nápojov; okrem toho aj využitie služieb našej spriaznenej agentúry, ktorá sa postará o výzdobu priestoru. Výzdoba je zahrnutá v cene prenájmu. Hostinu si nie je možné objednať samostatne.


  Doplňujúce info

  Zobraziť

  V rámci ochutnávky vín vám vieme vyjsť v ústrety v otázke počtu ochutnávaných vzoriek i  cateringu, ktorý pre vás zabezpečíme. Celková suma je preto veľmi individuálna. Poskytujeme len riadené ochutnávky vín a to v našej vínnej pivnici, pre skupiny od 5 do 20 osôb.

  Nájdete nás

  Mjr. Archipova 25
  026 01 Vyšný Kubín
  Slovenská republika
  49°11'06.6"N 19°18'27.1"E

  Otvoriť Google Maps