fbpx

Newsletter 10/2018

07.11.2018

Dobrý deň milí priatelia,

ďakujeme, že ste prejavili záujem o zasielanie noviniek z Kaštieľa Kubínyi. V pravidelných intervaloch by sme Vás chceli informovať o dianí v areáli kaštieľa.

Po niekoľkoročnej intenzívnej rekonštrukcii sme otvorili ako prvú Reštauráciu Amalia. Názov dostala po Amalii Františke de Adda – manželke Jozefa Kubínyiho. Práve táto dvojica sa v 18. storočí zaslúžila o barokovú prestavbu kaštieľa. Reštaurácia sa nachádza v bývalých tzv. zadných stavoch. Tento priestor má veľmi príznačnú a príjemnú atmosféru, ktorá dokonale vynikne nielen počas obedov a večerí, ale aj počas koncertov a iných umeleckých podujatí.

Od 7. novembra 2018 sme pozmenili naše otváracie hodiny. Reštauráciu máme otvorenú síce takmer počas celého dňa, no kuchyňa varí v podobných časoch ako doteraz. A preto, aj keď prídete v čase, kedy bude kuchyňa zavretá, radi Vás obslúžime v našej barovej časti.

 

Nové otváracie hodiny:

REŠTAURÁCIA

KUCHYŇA

PONDELOK

zatvorené

zatvorené

UTOROK

zatvorené

zatvorené

STREDA

11:30 – 22:00

11:30 – 14:30

17:30 – 21:00

ŠTVRTOK

11:30 – 22:00

11:30 – 14:30

17:30 – 21:00

PIATOK

11:30 – 22:00

11:30 – 14:30

17:30 – 21:00

SOBOTA

15:00 – 22:00

15:00 – 21:00

NEDEĽA

zatvorené

zatvorené

 

Keďže Reštaurácia Amalia má momentálne kapacitu 28 stoličiek, odporúčame Vám vytvoriť rezerváciu stola buď telefonicky (+421948000634) alebo cez náš web. (Foto: I. Kupčo)

V Reštaurácii sa môžete najesť počas obedných a večerných otváracích hodín.
Počas obeda podávame dvojchodové menu v hodnote 10 € a trojchodové za 12 €. Informáciu o ňom nájdete na našom webe alebo na Facebooku.

V čase večere si môžete vybrať z nášho a la carte a tiež zo špeciálneho sezónneho menu. Pri tvorbe menu dávame maximálny dôraz na sezónnosť použitých potravín. Dbáme na to, aby mäso, ktoré podávame pochádzalo z organických chovov a varíme z čerstvých a kvalitných surovín.

 

OKTÓBER V KAŠTIELI KUBÍNYI

O jedlo, ktoré dostanete na tanieri, sa stará náš šéfkuchár Barry Hartshorne, ktorý na Slovensko prišiel s viac ako 20-ročnou praxou. Počas svojej kariéry pracoval vo vysoko hodnotených reštauráciách  vo Veľkej Británii, Španielsku a v Austrálii. Počas života v Škótsku si otvoril vlastnú prevádzku, ktorá v roku 2015 získala podľa britského sprievodcu Good Food Guide Cenu za najlepšiu reštauráciu Škótska. Na Slovensko prišiel kvôli rodine. Jeho syn Adamko už chodí do školy a okrem neho sa Barrymu v polovici októbra 2018 narodil druhý syn, Benjamin.

Vo voľnom čase rád behá a 6. októbra 2018 sa zúčastnil Medzinárodného maratónu mieru v Košiciach.

 

 

Kubínska hudobná jeseň

V októbri 2018 sa v Reštaurácii Amalia konali aj dva koncerty v rámci festivalu Kubínska hudobná jeseň. V nedeľu 21. 10. sa predstavilo LOTZ Trio. Hudobné zoskupenie ukázalo hru na tzv. basetových rohoch, ktoré získali na svojej popularite v období života W. A. Mozarta. (Foto: Ľ. Pagáčik)

 

Vo štvrtok 25. 10. reštauráciou znel jazz. Predstavili sa Lukáš Oravec Quartet s newyorským saxofonistom Waynem Escofferym. Okrem skvelého hudobného zážitku sme boli svedkami aj toho, ako klavirista z formácie, Ľudovít Kotlár uvádzal do života svoje CD. (Foto: Ľ. Pagáčik)

 


ČO NÁS ČAKÁ V NOVEMBRI?

Dva koncerty v rámci Kubínskej hudobnej jesene:

15. november 2018 (štvrtok) – 18:00 hod.

Krystyna Durys Quartet (PL)
Krystyna Durys – spev
Igor Nowicki – piano
Marcin Grabowski – kontrabas
Adam Zagrodzki – bicie

23. november 2018 (piatok) – 19:00 hod.

Matúš Jakabčic CZ-SK Big Band

Tiež by sme Vám chceli dať do pozornosti možnosť organizácie Vašej vianočnej kapustnice alebo predvianočného posedenia, či oslavy v našej reštaurácii.
Pre viac informácií nás kontaktujte na info@kastielkubinyi.sk.

Ak si prajete dostávať náš newsletter a informácie z prostredia Kaštieľa Kubínyi a Reštaurácie Amalia, prihláste sa ich odber v sekcii Kontakt. V takom prípade pri zadaní svojich kontaktných údajov zaškrtnite možnosť „Mám záujem dostávať novinky a info o akciách na e-mail“.

Ostatné články

Zobraziť všetko

Zážitok z chutí v parku kaštieľa

Milí priatelia, Radi by sme vás pozvali na letný GASTRONOMICKO-HUDOBNÝ event. Vo štvrtok 24.8.sa môžete tešiť na 5-chodové menu krásnych chutí a...

Zobraziť viac

HRA S RADOSŤOU – Báječný život Amalie 12.8.

  Amalia sa k nám vracia už po tretíkrát, tentokrát v radosti z hry, pohybu a nového cirkusu. Príďte si užiť krásu...

Zobraziť viac

8-chodová degustačná večera s párovaním vín 28.7.

Milí priatelia, strávte s nami príjemné popoludnie v parku Kaštieľa Kubínyi a nechajte sa zvábiť chuťami španielskej kuchyne v doprovode kvalitných...

Zobraziť viac

  Aby vám nič neuniklo

  VYBERTE PROSÍM TYP VAŠEJ SPRÁVY :

  Suhlas

  Mám záujem dostávať novinky
  a info akciách na email

  Stlačením tlačidla Odoslať vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním osobných údajov.


  Doplňujúce info

  Zobraziť

  - Celková kapacita ubytovania v rámci objektu kaštieľa je 26 osôb, plus prístelky.
  - Svadobnú hostinu možno usporiadať v sále de Adda, ktorá má kapacitu max. 65 osôb.
  - V prípade záujmu pre vás vieme usporiadať civilný obrad v anglickom parku.
  - Najbližšie katolícke kostoly (pre prípad katolíckeho sobáša) sú: Kostol sv. Trojice v pešej dostupnosti od kaštieľa a katolícke kostoly v Dolnom Kubíne.
  - Evanjelický sobáš sa môže konať v evanjelickom kostole v Dolnom Kubíne a Jasenovej, prípadne v artikulárnom kostole v Leštinách.
  - Podmienkou konania vašej svadobnej hostiny je využitie nášho cateringu, konzumáciu našich alkoholických a nealkoholických nápojov; rovnako aj využitie služieb agentúry, ktorá sa postará o výzdobu priestoru. Hostinu si nie je možné objednať samostatne.

  Suhlas

  Mám záujem dostávať novinky
  a info akciách na email

  Stlačením tlačidla Odoslať vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním osobných údajov.


  Doplňujúce info

  Zobraziť

  V rámci ochutnávky vín vám vieme vyjsť v ústrety v otázke počtu ochutnávaných vzoriek i  cateringu, ktorý pre vás zabezpečíme. Celková suma je preto veľmi individuálna. Poskytujeme len riadené ochutnávky vín a to v našej vínnej pivnici, pre skupiny od 5 do 20 osôb.

  Suhlas

  Mám záujem dostávať novinky
  a info akciách na email

  Stlačením tlačidla Odoslať vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním osobných údajov.


  Nájdete nás

  Mjr. Archipova 25
  026 01 Vyšný Kubín
  Slovenská republika
  49°11'06.6"N 19°18'27.1"E

  Otvoriť Google Maps