Koncert LACO DÉCZI 1.6.23

10.05.2023

Jazzová legenda sa vracia do Kaštieľa Kubínyi!

Štvrtok 1.6.2023 o 18:30 live!

Zažite večer kvalitnej dávky džezu s temperamentným a štýlovo svojským hudobníkom, svetovo uznávaným jazzmanom Lacom Déczi, ktorý to vie roztočiť aj vo veku 85 rokov! Nenechajte si ujsť koncert tejto živej jazzovej legendy, za doprovodu skvelých a sympatických hudobníkov z Celula New York.

Ako vraví Laco, bude to zážitok jak hovado!

Vstupenky sú k dispozícii v predpredaji cez: www.inviton.eu/events za zvýhodnenú cenu 20€ pre tých najrýchlejších a za 23€ v štandardnom predpredaji.

Cena lístka na mieste je 25€.

Rezervácie lístkov a stola na info@kastielkubinyi.sk alebo na recepcii 0948000634 / 0948001228

Začiatok 18:30 Kaštieľ Kubínyi, Vyšný Kubín

Kto je Laco Déczi?

Laco Déczi, pôvodnym menom Ladislav Déči (* 29. marec 1938, Čeklís) je slovenský trubkár, kapelník a skladateľ v oblasti džezu, inovátor hudobného nástroja, ale aj amatérsky maliar a príležitostný herec.

Prvým hudobným nástrojom, s ktorým prišiel do styku bol trombón. Záujem o hru na trúbku prejavil už ako jedenásťročný. Celý život bol samoukom s veľkým hudobným talentom a cítením.

CELULA NEW YORK

V roku 1985 emigroval do Západného Nemecka a po roku do Spojených štátov amerických, kde žije dodnes. Tu obnovil svoju bývalú skupinu Celula Jazz, ktorá vystupuje pod názvom Celula New York. Je jej frontmanom. Na bicie v nej hrá aj jeho najstarší syn Ladislav prezývaný Vajco. Basgitaristom je šarmantný Michael Krásny a na klávesoch vás svojou hrou a bicepsami očarí Walter Fischbacher.

Laco Déczi od roku 1990 pravidelne, dvakrát do roka, usporadúva koncertnú šnúru po Česku i Slovensku. Výnimkou nie je ani Poľsko, Rakúsko ale hlavne Nemecko. V pravidelných intervaloch vydáva svoje štúdiové projekty, ale aj živé záznamy zo svojich koncertov. Jeho diskografia je veľmi bohatá, pretože, okrem svojich vlastných projektov, má množstvo spoluúčasti na projektoch iných umelcov. Po vytvorení vlastného nahrávacieho štúdia svoju tvorbu vydával pod vlastnou značkou Hovado Records.

Jazzman Laco aj vo veku 85 rokov podáva stále neuveriteľný umelecký výkon a rovnako ho stále neopúšťa ani zmysel pre jeho svojský humor a typický bezprostredný prejav.

Nepremeškajte túto výnimočnú príležitosť a príďte zažiť Laca Décziho a jeho band naživo!


Ostatné články

Zobraziť všetko

Koncert SOLE 24.5.

24.mája PIATOK o 19:00 koncert SOLE  Našu hudobnú sezónu otvorí v piatok 24.5. formácia SOLE, ktorá k nám zavíta s novým...

Zobraziť viac

VEĽKÁ NOC plná pohody a príjemných jarných aktivít

Užite si sviatky jari v srdci Oravy, v objatí prírody a krásneho prostredia kaštieľa Kubínyi.  Pripravili sme pre vás zaujímavé sprievodné...

Zobraziť viac

Valentínska večera 16.2.

Majte Valentína každý deň! 💞 Pozvite svoju polovičku na romantickú 4-chodovú valentínsku večeru v PIATOK 16.2. a pokojne si u nás...

Zobraziť viac

  Napíšte nám

  +421 948 001 228
  Alebo nám zavolajte    +421 948 451 951

  Suhlas

  Mám záujem dostávať novinky
  a info akciách na email

  Stlačením tlačidla Odoslať vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním osobných údajov.


  Doplňujúce info

  Zobraziť

  - Celková kapacita ubytovania v rámci objektu kaštieľa je 26 osôb, plus prístelky. K dispozícii je pre vás 5 izieb v kaštieli, 6 izieb v dome de Adda a jeden apartmán pre 4 osoby.
  - Svadobnú hostinu možno usporiadať v reštaurácii, ktorá má kapacitu max. 60 osôb.
  - V prípade záujmu pre vás vieme usporiadať civilný obrad v anglickom parku.
  - Najbližšie katolícke kostoly (pre prípad katolíckeho sobáša) sú: Kostol sv. Trojice v pešej dostupnosti od kaštieľa a katolícke kostoly v Dolnom Kubíne.
  - Evanjelický sobáš sa môže konať v evanjelickom kostole v Dolnom Kubíne a Jasenovej, prípadne v artikulárnom kostole v Leštinách.
  - Podmienkou konania vašej svadobnej hostiny v našej reštaurácii je využitie nášho cateringu, rovnako aj konzumácia našich alkoholických a nealkoholických nápojov; okrem toho aj využitie služieb našej spriaznenej agentúry, ktorá sa postará o výzdobu priestoru. Výzdoba je zahrnutá v cene prenájmu. Hostinu si nie je možné objednať samostatne.


  Doplňujúce info

  Zobraziť

  V rámci ochutnávky vín vám vieme vyjsť v ústrety v otázke počtu ochutnávaných vzoriek i  cateringu, ktorý pre vás zabezpečíme. Celková suma je preto veľmi individuálna. Poskytujeme len riadené ochutnávky vín a to v našej vínnej pivnici, pre skupiny od 5 do 20 osôb.

  Nájdete nás

  Mjr. Archipova 25
  026 01 Vyšný Kubín
  Slovenská republika
  49°11'06.6"N 19°18'27.1"E

  Otvoriť Google Maps