Concierge

Telefonné číslo    +421 948 001 228

Kaštieľ Kubínyi sa nachádza v obci Vyšný Kubín, ktorú z jednej strany ohraničuje Veľký Choč a z druhej strany zas Vyšnokubínske skalky. Je výborným východiskovým bodom pre výlety, či už v rámci Oravy alebo na Liptove. Obidva regióny sú bohaté na kultúrne i prírodné dedičstvo a my sme pripravení poradiť Vám a pomôcť zorganizovať akýkoľvek výlet či nápad. Chcete vybehnúť do hôr, oddýchnuť si v aquaparku či navštíviť kultúrne pamiatky v okolí? Neváhajte nás osloviť, radi vám pomôžeme a odporučíme miesta, kam sa oplatí zájsť. Pozrite si tipy na výlet TU . Počas leta je vám k dispozícii priestor na odloženie bicyklov a v zime si môžete lyže odložiť v našej lyžiarni. K dispozícii máte aj súkromné parkovisko v areáli kaštieľa zadarmo.  

Tipy na výlety

Artikulárny kostol v Leštinách

Evanjelický drevený kostol sa nachádza priamo v obci Leštiny. Pochádza z rokov 1688-1689 a dal ho postaviť Jób Zmeškal. Dominantou interiéru je barokový oltár zo začiatku 14. storočia. V kostole bol pokrstený jeden z najväčších slovenských básnikov – Pavol Országh Hviezdoslav. Artikulárny kostol je zapísaný v Zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Na prehliadku kostola je potrebné sa dopredu objednať – telefónne číslo na sprievodkyňu: +421 43 589 53 25 Kaštieľ Kubínyi –> Artikulárny kostol Leštiny = 4 km

 
Artikulárny kostol v Leštinách
Artikulárny kostol v Istebnom
 

Artikulárny kostol v Istebnom

Pôvodne tú stála len malá kaplnka, ktorá pochádzala z roku 1686, v prvej pol. 18. storočia bola kaplnka rozšírená. Pribudla k nej veža a krypty pod kostolom. V interiéri sa nachádzajú vzácne maľby, ale aj barokový oltár s obrazom sv. Trojice. Zvláštnosťou kostola je aj drevený kalich, ktorý má pripomínať staré časy, keď bol oravský ľud síce chudobný materiálne, no bohatý duchom. Kostol je otvorený denne v čase od 10:00 do 17:00 hod., okrem času bohoslužieb. Kontakt: Evanjelický farský úrad Istebné, +421 43 589 13 53 Kaštieľ Kubínyi -> Artikulárny kostol Istebné = 11 km

  Napíšte nám

  +421 948 001 228
  Alebo nám zavolajte    +421 948 451 951

  Suhlas

  Mám záujem dostávať novinky
  a info akciách na email

  Stlačením tlačidla Odoslať vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním osobných údajov.


  Doplňujúce info

  Zobraziť

  - Celková kapacita ubytovania v rámci objektu kaštieľa je 26 osôb, plus prístelky. K dispozícii je pre vás 5 izieb v kaštieli, 6 izieb v dome de Adda a jeden apartmán pre 4 osoby.
  - Svadobnú hostinu možno usporiadať v reštaurácii, ktorá má kapacitu max. 60 osôb.
  - V prípade záujmu pre vás vieme usporiadať civilný obrad v anglickom parku.
  - Najbližšie katolícke kostoly (pre prípad katolíckeho sobáša) sú: Kostol sv. Trojice v pešej dostupnosti od kaštieľa a katolícke kostoly v Dolnom Kubíne.
  - Evanjelický sobáš sa môže konať v evanjelickom kostole v Dolnom Kubíne a Jasenovej, prípadne v artikulárnom kostole v Leštinách.
  - Podmienkou konania vašej svadobnej hostiny v našej reštaurácii je využitie nášho cateringu, rovnako aj konzumácia našich alkoholických a nealkoholických nápojov; okrem toho aj využitie služieb našej spriaznenej agentúry, ktorá sa postará o výzdobu priestoru. Výzdoba je zahrnutá v cene prenájmu. Hostinu si nie je možné objednať samostatne.


  Doplňujúce info

  Zobraziť

  V rámci ochutnávky vín vám vieme vyjsť v ústrety v otázke počtu ochutnávaných vzoriek i  cateringu, ktorý pre vás zabezpečíme. Celková suma je preto veľmi individuálna. Poskytujeme len riadené ochutnávky vín a to v našej vínnej pivnici, pre skupiny od 5 do 20 osôb.

  Nájdete nás

  Mjr. Archipova 25
  026 01 Vyšný Kubín
  Slovenská republika
  49°11'06.6"N 19°18'27.1"E

  Otvoriť Google Maps